پنج شنبه, 07 دی 1396 12:53

عادات اشتباه مطالعه از نگاه موسسه خوارزمی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
عادات اشتباه مطالعه از نگاه موسسه خوارزمی عادات اشتباه مطالعه از نگاه موسسه خوارزمی عادات اشتباه مطالعه از نگاه موسسه خوارزمی

این مطلب را برای شناخت عادات اشتباه در مطالعه از دست ندهید

بعضی از دانش‌آموزان در زمینه‌ی مطالعه عادات مطالعاتی اشتباهی دارند، که این روزهای نزدیک به کنکور میتواند خیلی مضر باشد. اگر شما هم به دنبال راهکار های مفید برای در قبولی در کنکور هستید در کانال تلگرامی موسسه خوارزمی عضو شوید و از نکات دانشی و نکات انگیزشی کانال موسسه استفاده کنید.

نکات مهم درباره عادات اشتباه مطالعه

بلندخوانی: بلندخوانی به دليل حرکت مداوم ماهيچه‌های زبان، فك و حنجره، پس از مدت کوتاهی باعث خستگی می‌شود و زمان مفيد مطالعه را کاهش می‌دهد.

مطالعه در حين راه رفتن: این کار به دلیل حرکت پی‌درپی چشم موجب خستگی و آسیب به آن می‌شود. برای حل این مشکل، خلاصه‌برداری کنید.وسواس در مطالعه (برگشت به عقب): به دلیل وسواس در یادگیری، از برگشت روی مباحث مطالعه‌شده بپرهیزید.

مطالعه‌ی بی‌وقفه: مطالعه‌ی بیش‌تر از 2 ساعت به صورت مداوم باعث کاهش بازدهی می‌شود. 10 الی 15 دقیقه بین دو درس استراحت کنید.

پرخوانی: مطالعه‌ی بیش از حد و حفظ جرء‌به‌جزء کتاب موجب خستگی زودرس مغز می‌شود.

کندخوانی: کندخوانی باعث از دست رفتن تمرکز می‌شود. برای حل این مشکل زمان و محدوده‌ی مطالعاتی برای خود تعیین کنید.

 

 برای مطالعه دقیق تر و تضمین موفقیت خود در کنکور سال 97 ما به شما استفاده از جزوات و پک های آموزشی موسسه خوارزمی را معرفی میکنیم . پک های آموزشی  که شامل برترین مجموعه آموزشی بر اساس آخرین استانداردهای آموزشی است و شرح کامل دروس در آن توسط برترین مدرسین کشور داده شده است . در این پک ها حل و تشریح مسائل کتاب به صورت کلیدی قرار دارد ، و شما با استفاده از این پک های آموزشی شما با روش های موثر تست زنی آشنا می شوید.

 

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید