سه شنبه, 10 مرداد 1396 14:03

آموزش نگارش پایان‌ نامه مقطع دکتری در ۳ ماه با خوارزمی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

در همین ابتدا می‌بایست این نکته را متذکر شویم که مطلب پیش رو بر اساس تجربیات برخی از محققان تنظیم‌شده است. و بر اساس اطلاعات جمع‌آوری‌شده، ۳ تا ۶ ماه، زمان مناسبی برای انجام و تکمیل یک طرح تحقیقاتی می‌باشد. در ادامه، الزامات تدوین پایان نامه مقطع دکتری در زمان کوتاه‌تر ارائه‌شده است.

نکات طلایی ما:

 

1. مقابله با استرس

دانش جویان معمولاً در زمان بروز مشکل در مسیر انجام تحقیق، دچار استرس خواهند شد. با این حال، می‌بایست با تشدید اضطراب به‌طور جدی مقابله شود.

2. محدودیت در زمان موجود

افزایش بهره‌وری زمان مطالعه تکنیک مناسبی برای مقابله با استرس است. اما این نکته را نباید فراموش نمود که زمان شما محدود است. مطالعه منابع کوتاه و مختصر راهکار پیشنهادی ما می‌باشد.

3. تکمیل تحقیق پیش از شروع به نوشتن

در صورتی که اطلاعات مورداستفاده، غیرقابل تغییر می‌باشند، می‌توان نگارش پایان نامه را هم‌زمان با جمع‌آوری اطلاعات انجام داد. اما، زمانی که تحلیل و نتیجه‌گیری نهایی وابسته به جمع‌آوری اطلاعات میدانی و آزمایشگاهی می‌باشد، انتظار واجب است.

4. تهیه مقدمات

تجربه ثابت نموده که برای ارائه یک طرح تحقیقاتی نیازی به میزکار و مکان و هرگونه امکانات و شرایط خاص دیگری نیست.

5. اهداف

هدف خود را برای تکمیل تحقیق در طول ۳ ماه تعریف نمائید. براین اساس، می‌بایست برنامه زمانی مناسبی جهت تکمیل فصول مختلف پایان نامه طرح‌ریزی نمائید.

6. امور روزانه

دو قسمت مهم هر روز، آغاز و پایان است. مهم است که در همان ابتدای صبح برای دستیابی به موفقیت و نیز، پیشرفت خود تلاش نمائید. همچنین، نحوه خاتمه دادن به فعالیت‌های روزانه خود و کسب آمادگی لازم جهت شروع روز جدید، حائز اهمیت می‌باشد.

7. اعمال استانداردهای بی‌رحمانه

نوشتن تنها درباره مطالبی که درباره آن‌ها اطلاعات دارید منجر به کوتاه‌تر شدن حجم تحقیق، و نیز، سریع‌تر و آسان‌تر انجام شدن آن خواهدشد.

8. اختصاص زمان بیشتر

پیشنهاد می‌شود که برنامه زمان‌بندی خود را به شکلی تنظیم نمائید که زمان کافی برای بیان جزئیات بیشتر، رسم مجدد اشکال بی‌کیفیت داشته باشید.

9. پیش‌نویس

تلاش شود که در محتوای تحقیق، هیچ ابهام معنایی وجود نداشته باشد. این هدف با چندباره خواندن جملات در حین نوشتن محقق خواهدشد.

برگرفته از: James Hayton Phd

 

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید