واحد اعزام دانشجو موسسه خوارزمی

موسسه خوارزمی دارای بیش از 23 سال سابقه در زمینه ارائه خدمات آموزشی و اعزام دانشجو به خارج از کشور از موسسات فعال در حوزه اعزام دانشجو به خارج از کشور می باشد. این گروه با معتبرترین دانشگاههای کشورهای چین، روسیه، قبرس و ترکیه ... قرارداد رسمی دارد.

موسسه خوارزمی با برخورداری از کادر حرفه ای و با تجربه در سالهای اخیر و با داشتن پرونده های موفق اعزام دانشجو و مهاجرت، اعتبار بالای مردمی کسب کرده است؛ و میتواند شما را در رسیدن به اهداف تحصیلی و اقامتی دلخواه یاری نماید. کادر مجرب و فرهیخته این موسسه تمامی کالج ها و دانشگاه های طرف قرارداد را مشاهده و بررسی کرده و با توجه به فرهنگ ایرانی بهترین را برایتان انتخاب نموده است. یکی از تخصص های ویژه موسسه آموزشی و پژوهشی خوارزمی اخذ پذیرش تحصیلی در بهترین رشته ها و دانشگاهها می باشد. کارشناسان با تجربه و تحصیل کرده ما به کشور یاد شده سفر کرده و امکانات کالج ها و دانشگاه ها را از نزدیک مشاهده و لمس نموده اند.

هدف موسسه ما از زمان فعالیت تا کنون دریافت پذیرش در دانشگاه های سطح بالا با امکانات رفاهی عالی و محیطی آرام برای دانشجویان و تضمین امنیت تحصیلی فرزندان خانواده های که آرزوی موفقیت عزیزانشان را دارند بوده است.

درخواست تماس اعزام دانشجو

مشاوره رایگان

داوطلبان عزیز می توانند در صورت نیاز به مشاوره تلفنی و یا دریافت راهنمایی های بیشتر ، از طریق فرم زیر اطلاعات خود را ارسال نمایند تا کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.

بورسیه چیست ؟

موسسه خوارزمی

به دریافت‌کننده بورس تحصیلی «بورسیه» می‌گویند. در فارسی گاه به اشتباه به بورس تحصیلی «بورسیه» نیز گفته می‌شود. این بورس‌ها معمولاً برای دوره‌های تحصیلات تکمیلی ( کارشناسی ارشد و دکترا) در نظر گرفته می‌شود. امروزه یکی از راه‌های تامین نیروی انسانی در کشورهای توسعه یافته (که معمولاً با کاهش جمعیت روبرو هستند) اعطای بورس تحصیلی است

جایزه بورس (Awards)

به معنی جایزه یا پاداش است. این دسته همه نوع جایزه را شامل می شود و هیچ حد و محدوده ای ندارد ولی معمولا مبالغ ابن جایزه ها زیاد نیست و نمی تواند هزینه دانشگاه را تامین کند. اصولا این جایزه ها را به صورت مبلغ نقدی پرداخت می کنند و به حساب خود شما واریز می کنند برعکس وام و بورسیه که به حساب دانشگاه ریخته می شود

وام تحصیلی (Loan)

به این صورت است که از بانک یا یک مرکز خصوصی، وامی مستقیما به حساب دانشگاه پرداخت می شده که تنها برای پرداخت شهریه و هزینه های دانشگاه است. معمولا دانشجویان خارجی برای دریافت اینگونه وام ها باید یک ضامن مقیم (cosigner) داشته باشند در واقع باید فردی که ساکن آن کشور است همراه آنها تعهدنامه را امضا کند.

بورسیه (Grant)

کمک بلاعوض تحصیلی یا همان چیزی که به عنوان بورس تحصیلی یا بورسیه عرف شده است. تقریبا همه هزینه ها را شامل می شود و به معنی اجازه دریافت کمک هزینه مالی برای تحصیل است. این بورس‌ها معمولاً برای دوره‌های تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی) برای دانشجویان دارای شرایط کافی، در نظر گرفته می‌شود.

بورسیه (Scholarship)

معمولا به آن بورس گفته می شود، برای تشویق افراد به ادامه تحصیل می باشد. معمولا برای گرفتن این بورس شرایط تحصیلی خوب نیاز است. معمولا دانشگاه ها برای تمدید این نوع کمک مالی، شرایط خاصی داشته مثلا اینکه معدل هر ترم شما باید بالاتر از 3 ) از 4 نمره ( باشد. این کمک مالی به همه رده های دانشگاهی و همه رشته های درسی داده می شود. معمولا میزان و تعداد آنها در مقطع کارشناسی کم، ارشد زیاد ولی گاهی ناقص، در دکترا تعداد متوسط ولی کامل است. بورسیه (Fellowship) و بورسیه (Scholarship) رو اغلب وقتها به جای هم به کار می برند و تفاوتی بین آنها نمی گذارند. ولی گاهی این کمک های مالی را تنها به متقاضیانی که روی موضوع یا رشته خاصی تمرکز کرده اند، داده می شود که این مسئله تمرکز اکثرا مربوط به مقاطع ارشد و دکترا می باشد. در مقطه کارشناسی چون همه ورودی های دروس یکسانی دارند، لذار این کمک مالی به آنها تعلق نمی گیرد اما در یک حالت اگر یک دانشجوی کارشناسی تمایل به انجام کار خاص داشته باشد به او نیز تعلق می گیرد . Scholarship و Fellowship اگر به طور کامل داده شوند، معمولا همه هزینه های تحصیل را پوشش می دهند. حتی برای هزینه های روزانه زندگی مبلغی هم تحت عنوانStipend Mouth به حساب دانشجو واریز می شود. به عبارتی دیگر Fellowship و بورسیه Scholarship به صورت جایزه است که به دانشجویان ممتاز تعلق می گیرد. این جایزه ها از طرف دانشگاه یا دانشکده پرداخت می شود و فرمول چندان مشخصی ندارد و هر دانشگاه یا حتی دانشکده ای شرایط خاص خودش را دارد و مبلغ شان هم چندان مشخص نیست

حذف شهریه ( Tuition Waiver )

تنها شامل شهریه دانشگاه هزینه واحدهای درسی( می شود و ممکن است دانشجو کلا یا به صورت درصدی از پرداخت شهریه معاف شود. معمولا این نوع کمک مالی را به صورت Tuition Waiver بیان می کنند و به اسم تخفیف شهریه در فارسی ترجمه می کنند. نکته قابل ذکر اینکه اینگونه کمک مالی دانشجو را از پرداخت مورد مشخصی معاف می کنند که می تواند هزینه خوابگاه یا 1 واحد درسی یا هزینه یک بازدید علمی باشد. در ایمیل یا برگه ای که دانشگاه ارائه می دهد حتما میزان این waiver را مشخص شده است.

حالت های مختلف بورسیه حذف شهریه

  • کمک هزینه ها می توانند به صورت 111% باشند که به آن اصطلاحاFull Fund یا Full Rideمی گویند. در این حالت همه هزینه های دانشگاه و خوابگاه و خوراک و کتاب و غیره را برای کل مدت تحصیل )یا زمان مشخصی مثلا 1 سال( دانشگاه پرداخت می کند. مبلغ کمی هم اضافه بر آن هزینه ها پرداخت می شود که بتوان سفر دانشجویی رفته و کمی تفریح کنید.
  • کمک هزینه ها می تواند به صورت 01% یا غیره باشند که اصطلاحا به آن Parital Fund می گویند. بعضی ها به صورت درصدی بورس می دهند و بعضی ها به صورت مبلغی مثلا 01111$ .
  • بسیاری از بورس ها یا جایزه ها 1 یا 0 یا n ... ساله هستند یعنی هزینه ها برای n سال پرداخت شده و برای سال های بعد از آن دوباره باید درخواست داده شود. بعضی از این بورس ها قابل تکرار بوده و می توان دوباره همین نوع بورس را درخواست داد یا اینکه فقط یک باره باشد (مثل اغلب جایزه ها) یعنی به هر نفر فقط 1 بار این کمک مالی اعطا می شود و نمی تواند دوباره درخواست دهد.
  • می توان هزینه تحصیل را از چندین منبع مالی به طور همزمان تامین کرد یعنی همزمان چندین بورس از چند جای مختلف دریافت کرد. البته بعضی موسسه ها اگر متوجه شوند که دانشجو کمک مالی دارد دیگر کمکی اضافه ارائه نمی دهند. مثلا می توان یک بورس یا تخفیف شهریه 01% از دانشگاه گرفته و بقیه را از موسسات خصوصی یا کار کردن و .... تهیه کرد. با توجه به تنوع انواع بورس ها از پرداختن به تمامی موراد معذوریم زیرا توضحیات خیلی جامع و پرحجم هستند

تعداد دانشجویان بورسیه شده

53
دانشجو

دانشجویان در انتظار بورسیه

26
دانشجو

میانگین زمانی پذیرش بورسیه

30
روز کاری

مدت دوره بورسیه

48
ماه

درخواست تماس اعزام دانشجو

مشاوره رایگان

داوطلبان عزیز می توانند در صورت نیاز به مشاوره تلفنی و یا دریافت راهنمایی های بیشتر ، از طریق فرم زیر اطلاعات خود را ارسال نمایند تا کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.